Jak wybrać odpowiednią książkę dla sześciolatków?

Jestem mamą sześciolatka, więc staram się co jakiś czas wyszukiwać dla niego coraz to ciekawszych pozycji książkowych. Nie jest to łatwe, gdyż znaleźć odpowiednie książki dla 6 latka to nie lada wyczyn. Zawsze kieruję się konkretnymi zasadami, które są dla mnie bardzo istotne podczas wyboru tego typu lektur. Przede wszystkim ważne jest, aby taka książka nie tylko bawiła, ale także uczyła. Młody czytelnik oprócz przyjemności z danej fabuły, powinien wyciągnąć także pewne wnioski z literatury, które pozwolą mu lepiej funkcjonować w świecie. Duży nacisk stawiam także na wykonanie książki, więc istotne jest, aby była ona trwała, ładnie wykonana oraz pełna ilustracji. Mój syn szczególnie upodobał sobie dwie takie książki, które czytamy zawsze z wielką chęcią i do których co jakiś czas wracamy. 

W każdym wieku można zostać bohaterem 

Pierwsza z nich to książka “I Ty możesz zmienić świat”, której autorką jest Karolina Grabarczyk. Przyznam szczerze, że ta pozycja to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Jest to lektura, która pokazuje dzieciom, że nie tylko wielkie postacie historyczne, sportowcy czy muzycy mogą być autorytetami. Jest to lektura, która przedstawia kilkadziesiąt historii dzieciaków, które swoim życiem, zachowaniem potrafiły zmienić w jakiś sposób świat. Każdy potrzebuje w swoim życiu osób, na których warto się wzorować, dlatego najlepiej, aby były to postacie w wieku zbliżonym do naszych pociech. Polecam bardzo mocno tę książkę. 

Czy można bawić się w matematykę? 

Drugą książką, do której często wraca mój syn, jest pozycja pt. “Rymowane zagadki matematyczne”, która została napisana przez Elżbietę i Witolda Szwajkowskich. Jest to niezwykle ciekawa książeczka, która w bardzo przystępny sposób pozwala dzieciom zrozumieć pewne zagadnienia matematyczne, które zostają przedstawione w postaci wierszyków. Czytając zabawne rymowanki, mój syn od razu poszerza swoją wiedzę matematyczną. Dla mnie to naprawdę genialna pozycja dlatego polecam ją również dla Waszych sześciolatków. Warto.